Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Тернополяни співали на "Українській весні" у Познані (фоторепортаж)

on .

Упродовж тижня учасники тернопільських колективів "Пшеничне перевесло", "Два кольори" та "Доля" брали участь у фестивалі культури "Українська весна", який удев’яте відбувся в м. Познань (Польща).

Українські виконавці під вмілим керуванням Еви Міколайчак, художнього керівника вокального ансамблю "Байка", вивчили та заспівали разом зі своїми колегами кілька польських пісень.Познанцям якнайбільше до душі припали українські пісні "Черемшина", "Розпрягайте, хлопці, коні", "Ой, у вишневому садочку". Своєрідним рефреном такої пісенно-творчої співдружності, безперечно, стала відома пісня "Гей, соколи", яку виконували і польською, і українською мовами.

На свято польсько-української дружби прибули також музиканти, митці, режисери, аматори сцени з Києва, Харкова, Чернівців, Рівного, інших наших міст. Майданчиком їхніх виступів і зустрічей став не лише Познань, а й також міста Лешно, Гнєзно, Понєц, Бояново, гміни (громади) Червонак, Пакослав Великопольського воєводства. 

Програма фестивалю була розмаїтою. Звісно, організували численні концерти, в тому числі класичної музики, покази художніх і документальних фільмів, зустрічі з їхніми режисерами, дискусії, виставки, майстер-класи і навіть забіг та інші заходи. Зокрема, власні полотна експонував й художник Олег Шупляк з Бережан. Старосвітські пісні на лірі виконував Андрій Ляшук з Рівного. 


Представники Братства бойового козацького звичаю "Спас" з української столиці приготували смачний куліш і, певна річ, ознайомлювали учасників свята з унікальною технікою рукопашу.Польські хлопчики й дівчатка опановували написання кирилицею.


Художниця Оксана Цюпа з Києва, яка привезла на фестиваль власну виставку ляльок "Моє єврейське щастя", організувала також майстер-клас з витинанок.

Буковинка Ксенія Прокопець навчала виготовляти поштівки. Репрезентувала також власні екотайстри з аплікацією в етнічному та сучасному стилі, вишивку на домотканому полотні. 

Ришард Купідура, координатор "Української весни", каже, що головне завдання цього масштабного дійства, що загалом тривало десять днів, – пропагувати українську культуру.

Ришард Купідура твердить, що завдяки фестивалю  багато його співвітчизників відкрили для себе українську мову та культуру, Україну. 

Микола Шот.

Фото автора

 

 

 

Додати коментар

Новые игры Alawar.