Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Кому бути, а кому не бути у центрі Тернополя?

on .

11. 02. 2016

Демонтувати Пушкіна, тобто памятник поетові, та встановити на його місці  постамент полковникові Леґіону Українських Січових Стрільців Василеві Вишиваному (Вільгельму Францу фон Габсбурґу-Лотрінґену) пропонує Назар Головенко на сайті міської ради.

"Зведення пам’ятника Василеві Вишиваному має на меті:

- відновлення історичної пам’яті жителів Тернополя про героїзм Українських Січових Стрільців, які були однією з найпотужніших українських військових сил ХХ століття;

- вшанування пам’яті Василя Вишиваного, котрий за походженням був австрійцем, але називав себе українцем і помер за ідею Незалежної України;

- відродження історичної пам’яті містян про належність в минулому не лише до СРСР, а й до цивілізованого світу (навіть попри те, що не у всіх аспектах приналежність до Австрійської імперії була позитивним досвідом);

- надати жителям міста урок історії та географії, оскільки містяни часто думають, що Австрія (яка має пряме історичне відношення до Тернополя, який в свою чергу приймав цісаря Франца ІІ, цісаря Франца Йосифа, архикнязя Рудольфа, останнього цісаря Карла та Василя Вишиваного) то те саме, що й Австралія.

Доцільним мало би бути встановлення пам’ятника на місці пам’ятника російському письменнику Олександру Пушкіну. Це пояснюється низкою причин:

- російський письменник Пушкін не є антиукраїнською історичною постаттю, але не зробив жодного внеску в розвиток української культури;

- Пушкін не має жодного стосунку до міста Тернополя і навряд чи знав про його існування;

- це місце є найоптимальнішим для розміщення пам’ятника Василю Вишиваному, адже знаходиться в центрі міста і буде привертати увагу великої кількості містян і гостей міста, що не означатиме грошей на вітер."

До слова, депутат тернопільської обласної ради Богдан Яциковський з пропозицією демонтувати або перенести пам’ятник Олександру Пушкіну в центрі Тернополя виступив на засіданні сесії обласної ради 10 лютого.

"В Україні достатньо відомих поетів, які можуть займати почесне місце на центральних вулицях міст. У Тернополі це місце займає російський поет Олександр Пушкін. Без сумніву, його доробок значний та не має кордонів. Але сьогодні у центрі Тернополя повинні возвеличувати інші постаті, - наголосив депутат, - Тому мною буде ініційоване звернення щодо перенесення чи демонтажу пам'ятника російському поету Олександру Пушкіну".

Невгамовний пан Яциковський навіть налаштований звернутися до міської ради із відповідним зверненням.

Comments  

 
#1 пилип 2016-02-11 23:18
Хай гірше та інше.Це вже було і чомусь нічому не навчило.
Такі пани своїм невіглаством прагнуть опустити Україну до
рівня африканських країн.Ми що дикуни?
 

Додати коментар

Новые игры Alawar.