Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Учені стверджують: Ісус Христос помер не на хресті

on .

Ісус помер не на хресті. Бодай так стверджує теолог Ганнар Самуельссон з Гетеборгу. Адже доказів того, що римляни дійсно використовували такий вид страти, немає, каже він.

Легенда про цю екзекуцію більшою мірою базується на традиційних християнських ілюстраціях, ніж на стародавніх текстах, зазначає вчений, повідомляє "УПЖиття" з посиланням на  Telegraph .

Самуельссон, який виклав свою тезу у праці на 400 сторінок, заявляє, що біблійні тексти були витлумачені невірно. Він наголошує на тому, що ніде не вказується прямо, що було застосовано гвіздки або розп'яття - лише те, що Ісус ніс до Голгофи "staurus" - а це слово не обов'язково може означати "хрест", а й "жердину".

  • "Проблема в тому, що описи розп'яття на хресті на диво відсутні в античній літературі", - пояснює теолог.

Стародавня грецька, латинська та єврейська література від Гомера до першого сторіччя нашої ери описує цілий арсенал страт, проте ніде на згадуються "хрести" або "розп'яття на хрестах".

  • "Таким чином, сучасному розумінню розп'яття як покарання кинуто серйозний виклик", - каже вчений.

Свідчення щодо того, ніби Ісуса залишили помирати, прибивши до хреста, є надзвичайно рідкісними у дохристиянській та екстра-біблійній літературі, так само як і в Біблії. Існуючі ж тексти не описують того, як виконувалася екзекуція, наголошує Самуельссон.

  • "Якщо ви шукатимете тексти, що зображують акт прибивання людей до хреста, ви нічого не знайдете", - запевняє теолог і додає:Те, що чоловік на ім'я Ісус існував у тій частині світу і в той час - добре задокументовано. Він залишив досить добрий слід у літературі того часу", - каже вчений, який сам є щирим християнином.

Сам Самуельссон вірить у те, що згадана у стародавній літературі особа - насправді син Бога. Тож він у жодному разі не закликає християн відмовитися від біблійних текстів або почати в них сумніватися.

  • "Моя пропозиція в тому, що ми маємо читати текст таким, який він є, а не таким, яким, ми гадаємо, він є. Ми маємо читати рядки, а не поміж рядків. Тексту Біблії достатньо. Ми не повинні нічого додавати", - каже вчений.
Припушення шведського теолога викликало дискусії серед науковців. Проте досі кліькість прихильниківйого твердження значно менша, ніж опонентів.
 
Ми поцкіавились думкою і тернопільських теологів. Вони зазначили, що прочитання й трактування Біблії ще двого викликатиме чимало суперечок серед науковців, проте, якими б вони не були, фактом було й залишається: Ісус народився, жив, творив дива, терпів і помер, а питання віри в Нього - для кожного особисте.

Comments  

 
#9 Марія 2019-05-07 08:42
Насправді ми не знаємо чи це був хрест чи це був стовп.Але ми можемо знати досліджуючи декілька видів біблії.Бог дав людині розум і повірте,Ми здатні розрізняти де правда,де брехня. Тільки потрібно приділити трохи часу -а це життя і є для того щоб знали Бога і шукали дорогу до нього.
 
 
#8 Марія 2019-05-07 08:36
Ми не знаємо як насправді було.Але у нас є можливість досліджувати різні біблії поки є час на землі і зробити свої висновки. Бог дав людині розум і людина сама здатна розрізняти де правда а де брехня. Нічого неможливого настільки приділити час для самого головного
 
 
#7 казик 2016-07-28 22:19
Стаурос обо ксилон це стовб саме за законом израильтян цей стовб брали з будинку людини яку пыддавали екзикуції
 
 
#6 петро 2016-07-28 13:01
Йому не ламали гомілки. А ламали їх для того ,щоб людина скоріше померла.
 
 
#5 Читатель 2016-07-28 11:31
"а це слово не обов'язково може означати "хрест", а й "жердину" - жердина могла бути у вигляді букви Т, але це нічого не міняє.
 
 
#4 Ігор 2016-07-28 11:03
А де Ви, Тарасе, побачили "отвержение от СТАНДАРТа веры" у фразі "а питання віри в Нього - для кожного особисте" ?
 
 
#3 Марк Красс 2016-07-28 11:02
Некоторые шведы напрасно игнорируют рекомендации носить шапки зимой. После разгрома Спартака, шесть тысяч рабов, как частность, вдоль дороги из Рима в Капую, отлично проиллюстрирова ли, какой вид казни применяли к преступникам.
 
 
#2 Заноза 2016-07-28 10:28
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D1%81%D0%BF%D1%8F%D1%82%D0%B8%D0%B5_(%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D1%8C)
 
 
#1 Taras 2016-07-28 10:25
Лукавит тернопольский теолог, называя "питання віри в Нього - для кожного особистим". Это яркий пример некоего религиозного нигилизма, когда отвергается СТАНДАРТ веры изложенный в Библии в угоду местячковым менталитетам. Что бы было в математике если бы каждый лично решал, сколько будет 2+2?
 

Додати коментар

Новые игры Alawar.