Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Тернопільські розкопки буде відновлено

on .

У Тернополі з 5 по 6 червня, вперше відбулася міжнародна наукова конференція «Реставрація та реконструкція в археології». На конференцію з’їхалися археологи та науковці з різних куточків України та Польщі.

 Організаторами конференції є Тернопільська міська рада, обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, КЗ ЛОР Історико – краєзнавчий музей.

-Для нас ця конференція є черговим кроком до відновлення наших ключових історичних пам’яток. Над відновленням культурної та історичної спадщини, ми активно працюємо вже два роки. Процес відновлення є довготривалим, - зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра. Тому ми сьогодні ділимося досвідом з українськими та польськими археологами, щоб пришвидшити процес і, звичайно, для того аби якість реставрації була на найвижчому рівні.

Найбільшу увагу під час конференції, приділяли археологічним розкопкам на призамковій території Тернопільського замку.

-Найближчим часом ми плануємо відновити архелогічні дослідження біля Тернопільського замку. Також ми вже з’ясували, що частину розкопаних об’єктів буде законсервовано та виставлено на огляд. Більш детально про дослідження розповісти поки не можемо, оскільки зараз проводиться активне обговорення та планування, - розповідає співорганізатор конференції Богдан Строцень.

По закінченні конференції, польські гості розповіли, що наші, українські, методи реставрації та реконструкції не поступаються закордонним. В певних моментах і кращі, - зазначив директор музею м. Тарнов, що в Польщі Анжей Шпунар.

-Я хочу представити велике дослідження, яке ми проводили в Польщі, і до якого я був причетним. Також ми хочемо розповісти про артифакти часів середньовіччя, які ми знайшли в процесі розкопок. І на останок продемонструємо, яким є остаточний ефект наших археологічних досліджень, - додає Анжей Шпунар.

Учасників міжнародної наукової конференції ознайомили із археологічними розкопками, що проходять біля Тернопільського замку, та провели екскурсію історичними пам’ятками міста. Екскурсію провела заступник директора Тернопільської Обласної інспекції захисту пам’яток історії та культури Людмила Строцень.  Також гості Тернополя, мали змогу відвідати печеру Вертеба, що поблизу села Більче- Золоте Борщівського району.

Конференція відбулась на базі історичного факультету ТНПУ ім. В. Гнатюка.

 

На фото учасники міжнародної наукової конференції "Реставрація та реконструкція в археології" під час конференії та екскурсії містом.


Аліна Жайворонко

Додати коментар

Новые игры Alawar.