Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Представники України та Польщі вирішують питання реставрації та реконструкції у Тернополі

on .

Міжнародна наукова конференція «Реставрація та реконструкція в археології» зібрала у Тернополі місцевих та польських експертів на історичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

 

- Ми вирішили обрату тему конференції таку, яка би працювала  на те над чим зараз працює Тернопільська міська рада. А саме: над реконструкціэю, відновленніям історичного середовища, - коментує співголова оргкомітету, голова Тернопільської обласної організації Українського товариства пам'яток історії та культури Богдан Строцень. – У принципі, запрошення для учасників конференції, переважно, були цільовими. 

Учасники конференції свою роботу зосередили, зокрема, навколо арїелогічних досліджень у обласному центрі.

-  Цей проект, фактично, вже є українсько-польською співпрацею. Бо транскордонне співробітництво Європейського Союзу передбачає наявність партнерів з країни Європейського Союзу, - коментує співголова оргкомітету, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. Цей проект для нас наймаштабніший. Він, фактично, вже готовий, бо ми маємо і проектну документацію, і повністю розрахунок. Тому сподіваємося, у рамках конференції, проговорити партнерські моменти спільної роботи в рамках цього проекту.

Одне із завдань такої архелогічної зустрічі – це напрацювання спільних проектів у Тернополі. Зокрема говорили про реконструкцію призамкової території Тернопільського замку.

- Оскільки є проекти нашої міської ради розроблені щодо досліджень нашого міського замку. Є проекти розроблені нашими студентами і викладачами історичного факультету щодо збереження культурної спадщини нашого краю, - каже ректор ТНПУ ім. В. Гнатюка Богдан Буяк. - А наш край знаходиться на пограничі, фактично, Польщі і України. Тому нас єднає спільне майбутнє заради того, щоб ми досліджували спільне минуле.

На сьогодні,  польські представники вже мають чим ділитися з власного досвіду своїх міст. При цьому шануючи історію, говорять і про фінансову вигоду - збільшення туристичного потоку.

- Якісь десять тисяч туристів виходять на Замкову гору, купують квиток та виходять на вежу, - каже директор музею з Тарнова. - Можна там працевлаштувати людей, які будуть обслуовувати туристів. Якщо влада посприяє, то згодом зможе вигравати з цього. Бо турист піде не лише на вежу, але й до магазину аби щось собі придбати.

Міжнародна наукова конференція працюватиме у Тернополі два дні. Також для учасників конференції організували екскурсію архітектурними пам’ятками міста. Також гостей Тернополя ознайомлять із архелогічними розкопками, які зараз тривають у Тернополі.

Аліна Жайворонко.


 

Додати коментар

Новые игры Alawar.